Zubní pohotovost

Pohotovostní služba

Zubní pohotovost (LPS) je v budově Ústní, čelistní a obličejové chirurgie v areálu FNOL a má zvláštní vchod.

Zubní pohotovost (LPS) je pro pacienty otevřena ve všední dny v době: 8,oo -12,3o a 15,oo – 7,oo.  V sobotu, v neděli a ve svátek od 7.00 do 7.00 hodin (24 hodin). Z provozních důvodů (sterilizace, úklid) se v době od 5.00 do 7.15 a od 12:30 do 15:00 hodin ošetřují jen akutní stavy – úrazy, krvácení.

Bolestiví pacienti včetně dětí jsou přijímáni na zubní lékařské pohotovostní službě (LPS), nikoli na Klinice zubního lékařství (KZL) či Klinice ústní, čelistní a obličejové chirurgie (KÚČOCH).

O ošetření pacienta (i dětského) s komplikací rozhodne ošetřující lékař na LPS, který telefonicky domluví ošetření na Klinice zubního lékařství nebo na Klinice ústní, čelistní a obličejové chirurgie a pacienta pošle s příslušným doporučením.

 

Pravidla odesílání pacientů privátním lékařem na Kliniku zubního lékařství

  1. Pacienti, i děti, s bolestivým zubem budou na ošetření zásadně posíláni na zubní pohotovost (LPS).
  2. Odborná konzultace či ošetření pacienta na KZL bude řádně objednána.

Objednání:

  1. Pacient se dostaví osobně s žádankou od vysílajícího lékaře doplněnou o rtg. dokumentaci, příp. další vyšetření
  2. Objednání  e-mailem na adresu: V rámci akceptace GDPR pravidel není možné zasílat podklady emailovou cestou bez zabezpečení.

Pacient, který přijde osobně, bude na ošetření objednán.

Vysílající lékař, který objedná pacienta elektronicky, dostane odpověď s termínem objednání a tel. číslem oddělení KZL pro případné přeobjednání.